Otrzymaliśmy kamizelki haptyczne od firmy Woojer

Wspaniała darowizna od producenta sprzętu pozwoli nam prowadzić pokazy dla osób niesłyszących, a przy okazji uświadamiać bariery napotykane przez osoby z niepełnosprawnościami.

Trzy pudełka zawierające kamizelki haptyczne woojer przekazane naszej fundacji

Dźwięk, który można poczuć

Wspaniały gest firmy Woojer! Przy minimalnych formalnościach oraz niesamowicie przyjaznym i pełnym zrozumienia kontakcie pomiędzy naszymi organizacjami, nasza Fundacja otrzymała całkowicie za darmo kamizelki haptyczne.  

Woojer jest jednym z pionierów na polu technologii haptycznej. Jedną z pierwszych firm, której produkty zyskały światowy zasięg i osiągają sukces komercyjny. Stawia sobie za cel dostarczenie użytkownikom wysokiej jakości doznań dotykowych, które reprodukują bogate emocje płynące ze słuchania muzyki.

Dźwięk przenoszony jest na ciało użytkownika w postaci drgań rozłożonych na biodra, ramiona i pierś. 

Dla VRu, grania w gry, oglądania filmów i koncertów, słuchania muzyki proponowana przez Woojer haptyczna imersja jest elementem spinającym dźwięk, obraz i płynące z nich emocje. 

Dziękujemy za wsparcie naszej pracy i lokalnej społeczności. Widzimy, że firma Woojer dostrzega społeczny wymiar swoich innowacji. 

Do czego posłużą nam kamizelki Woojer?

 

W tworzonym przez nas Centrum Nowoczesnych Technologii Wspierających chcemy zbierać, testować i promować urządzenia, które mogą:

  • wzbogacić życie osób z niepełnosprawnościami  
  • są wartościową technologią wspierającą, mimo że zostały wyprodukowane w celach ściśle komercyjnych
  • stanowią atrakcyjny pomost między światem osób ze specjalnymi potrzebami i osób tymczasowo sprawnych

Dzięki otrzymanym kamizelkom możemy prowadzić zajęcia i testy sprzętu dla osób niesłyszących oraz warsztaty uwrażliwiające dla ogółu.

Kamizelki można podłączyć do komputera, telefonu lub zestawu VR. Dlatego podczas warsztatów słuchamy muzyki, ale również oglądamy wideo 360 stopni na Oculus Rift.

Zestaw ten może służyć osobom głuchym jako wsparcie słuchania / czucia muzyki i efektów dźwiękowych. Wszystkim innym zapewnia niespotykany poziom imersji w świecie muzyki, filmy czy gry.

Posiadamy obecnie 3 kamizelki Woojer, które zamieniają dźwięk na drgania i przenoszą je na ciało użytkownika. Zapraszamy do kontaktu! Zgłaszajcie pomysły, jak możemy je wykorzystać.