Wolontariat pracowniczy

w Domu Dziecka nr 7

Po trzech miesiącach przygotowań pracownicy Sygma Bank odwiedzili Kraków, aby pomóc odremontować Dom Dziecka nr 7.

Mamy nadzieję, że wspólne osiągnięcie prawdziwych celów zintegrowało ich zespół….

Integracja zespołu

Budowanie i pogłębianie relacji, weryfikacja własnych możliwości i zdolności, umiejętność pracy w zespole, tworzenie wspomnień…

Prace na zewnątrz

Wspólna praca na rzecz potrzebujących, prace w miłej atmosferze, w niezwykłych “okolicznościach przyrody”…

Malowanie pokojów

Mniejsze i większe prace remontowe pod okiem specjalisty, tworzenie namiastki przytulnego “domu” dla dzieciaków…

Ekipa Działu Zgodności Sygma Bank przy pracy

Pierwsza wizyta w domu dziecka to wyzwanie. Pracownicy Sygma Bank wraz z przełożonymi musieli najpierw przejść okres przygotowawczy w swojej firmie, podczas którego zdobyli potrzebne fundusze i materiały (przekazane przez partnerów handlowych Banku). Dopiero z pełnym zapleczem mogli w końcu wyruszyć do Krakowa, aby wyremontować kilka pomieszczeń w Domu Dziecka na ul. Naczelnej 12.

Jak widać na fotografiach, pracy było całkiem sporo – dyrekcja Domu Dziecka skwapliwie skorzystała z kilkunastu dodatkowych rąk do pracy. Wielu wolontariuszy dopiero z rozmów z opiekunami dowiedziało się, że tylko ok. 3% dzieci przebywających w polskich domach dziecka to sieroty naturalne, pozostali mieszkańcy to sieroty społeczne, których rodzice utracili prawa rodzicielskie.

Podczas wyjazdu nie zabrakło elementów zabawy (nie tylko tej wieczornej – integracyjnej). Wolontariusze trafili akurat na urodziny jednej z mieszkanek Domu i zdecydowali, że uprzyjemnią je dodatkowymi upominkami. Dzieci towarzyszyły wolontariuszom po powrocie ze szkoły, obserwując jak ich pokoje stają się znów kolorowe. Po skończonej pracy podziękowaniom nie było końca.

„Zmęczenie, satysfakcja, chęć powrotu” – to słowa najlepiej opisujące wrażenia powracających z Krakowa do Warszawy wolontariuszy. Dziękujemy im wszystkim.